Po raz kolejny w naszej szkole odbył się dzień historyczny. Tym razem w klimacie średniowiecza, gdyż obchodziliśmy rocznicę koronacji pierwszego króla Polski. 1000 lat temu za sprawą starań o koronę dla Polski i w efekcie koronacji Bolesława Chrobrego Polska została włączona w poczet królestw europejskich.
Uczniowie klasy V oraz Klub Włóczykija pod opieką Pani Agnieszki Okólskiej zaprosili szkolną społeczność na nietypową lekcję historii, marsz pieszy pod hasłem “1025 kroków w tysięczną rocznicę koronacji Bolesława Chrobrego” oraz wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Uczniowie nawiązali do wydarzeń historycznych zakładając charakterystyczne elementy stroju.
W role przedstawicieli średniowiecza, którzy zaprezentowali sceny pasowania na rycerza, koronacji i hołdu lennego wcielili się:
Bartosz Bożek – kronikarz
Karol Cyrkiel – król Bolesław Chrobry
Kacper Gawron – rycerz Bolko
Jakub Moliński – rycerz Zawisza
Kamil Moliński- arcybiskup
Zubel Sandra – średniowieczna dama
Maja Patryn – uczennica
Artur Kaczka – oprawa muzyczna
Serdecznie dziękujemy Uczniom i Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowania. Dzięki temu nasz szkolny dzień historyczny był pełen pięknych przeżyć.